O mnie

Witaj!

o mnieBlog nazywa się zimawub, czyli zima w Ułan Bator. Po zimie jednak nastała wiosna, a że nie mogłem się zatrzymać, to jedziemy z postami już od kilku lat.

Chciałbym unikać pisania ja jA JA i pisania o sobie, a zamiast tego pisać o świecie i o tym co zrozumiałem w otaczającym nas bajzlu gwiezdnego pyłu dążącego od ładu do chaosu. Niestety okazuje się, że ludzie mają gdzieś moją prywatną wizję świata, ale za to widzą im się moje prywatne sprawy.

Pewnie dlatego że zamiast przekręcać fakty by w prostych słowach popisać się swoim pięknym życiem, umiem raczej przekręcać swoje słowa by opisać proste piękno życia. Czy jakoś tak. Czasem gubię się we mgle interpunkcji, gramatyki i ortografii.

Miałem nie opowiadać o sobie, ale znajomi często mi cisną, że powinienem napisać książkę. Trochę to do mnie dotarło po pewnej imprezie na dachu bloku w Chinach. Rano oglądałem zdjęcia w aparacie jakiejś dziewczyny. Był też jeden plik wideo i zorientowałem się, że nagrywała mnie ukradkiem poprzedniego wieczoru. Na wideo kołysałem się z piwem w ręce ciągnąc swoją historię:

 

…po wojsku mieszkałem ze znajomym Kolumbijczykiem na południu Stanów, a potem z cyganami na Bałkanach, na sylwestra byłem z Armią Wyzwolenia Kosowa w górach na granicy Albańskiej, potem poznałem swoją żonę i zaręczyliśmy się w pirackiej jaskini w Czarnogórze i pobrali  w Stanach zaraz potem, a jak nas okradli Francuzi to pracowałem na wyspie Texel na Morzu Wattowym, a potem rozwiedliśmy się w Mongolii w Ambasadzie Amerykańskiej i miałem dziewczynę z jurty z wytatuowanymi brwiami…

 

Nie mogłem więcej słuchać. Dopadł mnie nagle kac. Pięcioletni. Co za bajzel. Ale potem poszedłem się powspinać i przestałem się zastanawiać nad życiem.

 

Filozofia

Podobno kiedy już światło i kosmos przestaną rosnąć i zaczną się kurczyć, przeżyjemy nasze życia jeszcze raz od końca. Może wtedy to wszystko ułoży się w jakiś sens.

Zresztą i tak naukowcy wierzą, że wszechświat zbudowany jest z atomów, które są puste w 99%. A ja wierzę, że zwyczajnie rozumiemy tylko jeden procent wszechświata.

 

Osiągnięcia

 Nauczyłem kilka osób jak biwakować, zjeżdżać na linie do góry nogami; przekonałem kilka osób do malowania, tańca, czy kilku innych rzeczy, które tliły się w nich i czekały na rozniecenie. Nawet nie próbuję się doliczyć ile osób nauczyłem języka angielskiego. Jestem nauczycielem, ale większość czasu staram uczyć się.

 

A moje obserwacje o których pisuję ukazały się na głównej w kilkunastu portalach, jak np.: (kliknij by przeczytać)

joemonsterwykop

Od czasu do czasu ukazują się drukiem w:

 tygodnik podhalanski

Aha… no i jeszcze miałem jakieś pół tysiąca innych projektów, jak np.:

 thewargypsies.blogspot.com

wspinachina.blox.pl

Dzięki za odwiedziny na mojej stronie i pozwól że na zakończenie podzielę się życiową mądrością:

Nie przejmuj się swoją rolą, bo i tak Cię wypierdolą.

 

Kontakt: travel@interia.pl

5 uwag do wpisu “O mnie

  1. Pingback: Jedziemy dalej z blogiem- rok V |

  2. Pingback: Porzygać się można | Adam Machaj i Albert Mierzejewski - Raport z Państwa Środka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s