Co jest w środku?

W środku jest przeciąg, kilka MW prądu, dużo drabin jak ktoś lubi, kabli przeróżnych, ogólnie elektroniki, do tego podesty, włazy, ciasna winda jak ktoś nie lubi drabin (ale nie zawsze działa). Dla utrudnienia życia czasem można trafić na śliski smar, rozlany olej, czy inne komplikacje. A co najważniejsze, to zawsze jest coś do zrobienia, a specjalistów i chętnych do takiej roboty brakuje. Bo jak się chce coś zrobić to to coś idzie nie tak. Winda się blokuje, kabel urywa, korki wywala…

Reklamy

7 uwag do wpisu “Co jest w środku?

  1. No to ja takie bardziej techniczne pytanie mam:
    toć to wszystko puste w środku i takie liche się wydaje… jak słabo/mocno musi wiać żebyś miał przerwę w pracy, są jakieś normy? Bo taki wiatrak to chyba dosyć mocno buja? Tym bardziej że stawiają je raczej w miejscach gdzie wiatr hula ochoczo.

    • To jest bardzo ważne pytanie, a odpowiedź zależy od różnych czynników. Pewnych napraw nie robi się powyżej 8 m/s ponieważ łopata pracuje, pewnych powyżej 10 m/s. Powyżej 12 nie możemy robić na linach ani zatrzymywać niektórych turbin (ale innych znowu powyżej 14…). Czasem nie wieje i nie można ustawić odpowiedniej łopaty, a czasem wieje za mocno. Dużo tu zależy od wiatru.

  2. Ciekawosc zaspokojona,dzieki. To chyba musi byc „chwiejne” inaczej wiatr by to polamal. Widzialam te schodki na zewnatrz, nie mam leku wysokosci- chociaz z wiekiem robie sie coraz mniej odwazna na takie wyczyny. Widzisz jednak to wspinanie przydalo sie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s