Do sezonu gotów start!

No i się zaczęło. Obecnie zazdroszczę wszystkim, którzy wracają co wieczór do domu do rodziny.  Ja wracam do hotelu prać skarpetki. Grube, wełniane, albo bawełniane, które po dwie pary noszę. Wisząc wysoko na wietrze ciągnie po nogach, po plecach, ziąb, metal nieprzyjemny w dotyku. Co za wiosna.

To nie są śmigła. Ani skrzydła. Wszelkie turbiny mają łopatki. Duże, jak te na których pracujemy mają łopaty. Nowoczesna łopata nie jest prosta, lecz wygięta. Prostuje się dopiero na wietrze. Wygięcie jest po to, aby przy mocnych podmuchach łopata nie uderzyła w wieżę i nie podcięła się sama. W związku z tym wygięciem przy końcu łopaty wisi się bardzo daleko od niej. Do pracy musi się więc do niej przywiązać.

Tak przywiązanym, w ekwilibrystycznych pozycjach, trzymając się nogą za krawędź natarcia wykonuje się różne inspekcje, albo naprawy.

Czasem naprawy dokonuje się wewnątrz łopaty. Szybko wtedy zaczyna się tęsknić za bryzą ciągnącą po kościach. Parę dni w ciemnej zakurzonej poliestrem jaskini i brakuje gimnastyki na linach.

IMG_2158.JPG

Na szczęście zawsze pozostają te chwile, kiedy człowiek wychodzi z jaskini i idzie się załatwić i popodziwiać widoki dostępne nielicznym.

IMG_2183

Na zdjęciu jedyna na świecie, prototypowa turbina firmy Envision.

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Do sezonu gotów start!

  1. Ze tak spytam insajdera, widze ze sa wejscia do srodka tych wiatrakow. (nawet u nas zaczeli je budowac co na usa hohoho, w koncu tutaj do ekologii nikt nie aspiruje). Co tam w srodku jest-strasznei mnie to ciekawi, a jakos nie pomslalam wczesniej ze to twoja praca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s