Półwysep Dapeng

 IMG_7501

Więc dookoła beton, szkło i dziesięć milionów ludzi. Wiem, wiem szału nie ma. ALE…

 Z metropolią jest tak, że jak już się kończą jej granice, to na dobre i nawet wiosek jest mało. I tak jest też z Shenzhen. Dwie godziny drogi na wschód rozpościera się już tylko subtropikalna roślinność zakrywająca niemiłosiernym dywanem wzgórza ciągnące się wzdłuż wybrzeża morza Południowo Chińskiego.

I tam też spędziłem tego lata większość „weekendów”. Najbliżej mi do dwóch nadmorskich kurortów Xiao Meisha i Da Meisha, które choć nieco zatłoczone są dobrą bazą wypadową w górki na północy. Jeśli jednak pofatygować się dalej na wschód, dotrzeć można nigdzie indziej, jak na malowniczy Półwysep Dapeng. A tam górki są, widoki są i morze jest. I jest zajebiście.

Wędrówka wzdłuż linii brzegowej opisana szumnie w National Geographic znajduje się w czołówce najpiękniejszych w całych Chinach. Obecnie miejscówka jest w okolicach świąt masowo najeżdżana przez Chińczyków , ale za to omijana szerokim łukiem przez zagranicznych turystów przez trudności z czasochłonnym dojazdem. Dla mnie jak znalazł, zwłaszcza że moje dni wolne to zawsze piątek i sobota, więc Dapeng mogę mieć tyko dla siebie.

Wędrówka wzdłuż wybrzeża i pomiędzy dwoma miejscowościami zajmuje około pół dnia i daje szansę wyhasać się po głazach, rozwiązać mnóstwo problemów bulderowych, popływać w morzu na ukrytych plażach, nadepnąć na węża, pooglądać malownicze wysepki należące do Hong Kongu, złapać dziwne wysypki w haszczach, czy też poszlajać się po zarośniętych okopach z czasów kiedy mocno obawiano się inwazji Brytyjczyków stacjonujących w Hong Kongu.

Jest też jedna świetna ściana z potencjałem wspinaczkowym, ale ktoś skorzystał sobie akurat tam z ubikacji. Widok przerażający. Co najmniej dwa pokolenia wspinaczy mają z głowy próby przejścia tej drogi, bo tak się ktoś porobił u podstawy ściany.

Poza tym miejscówka wyhasana. Pogoda nadal się trzyma. Same frajdy, nic tylko pędzić żywot!

IMG_7489IMG_7575IMG_7548IMG_7530IMG_7524IMG_7510IMG_7508IMG_7574IMG_7573IMG_7567IMG_7559

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s