Czas laby

 

Lato nawet nie wiem gdzie się podziało, gdyż latałem od zajęć w klasach do wspinaczki w skałach oraz od knajpy do restauracji. Unikając wspinaczy z Austrii, czy Stanów zbudowałem własny mały zespół niedoświadczonych, ale ambitnych chińczyków, których wyciągałem w skały.

Najpierw myślałem, że frajer jestem że tak za darmo uczę i daję swój sprzęt zajeżdżać, ale się okazało, że chińczycy potrafią się odwdzięczyć i stałem się nagle rozrywany i zapraszany na kolacje i grille. Poznałem też więcej ludzi i ułożyłem się lepiej w wiosce. Nie mogło być lepiej.

I wtedy (trzy tygodnie temu) tak się rozwaliłem na rowerze -z nie swojej winy-, że nie mogłem się długo pozbierać z drogi. Podnosili mnie znajomi, ale chciałem żeby mnie zostawili, bo robiło się ciemno. Przez dwa tygodnie nie mogłem oddychać, ani kichać, przez ból w żebrach. Myślałem, że mogę się mimo to wspinać, ale byłem w błędzie. Dostałem jakieś pastylki i mazidło i zamierzałem twardo się kurować i kontynuować uczenie w szkole, ale akurat wtedy ogłoszono święto oraz jesienną przerwę. Szkoła została zamknięta na tydzień. Idealnie.

Zmęczony i kontuzjowany postanowiłem zrobić to, w czym jestem najlepszy: wydać wszystkie swoje oszczędności na coś głupiego. Niestety jednak oszczędności w Chinach są o tyle śmieszne, że tu ciężko je roztrwonić, a po zawiezieniu do domu są mało warte. Dlatego na urlop udałem się na tropikalną wyspę na morzu Żółtym, symbol statusu i sukcesu okrzyknięty chińskimi Hawajami- Hainan Island.

A wiedząc, że do wydania swoich oszczędności będę potrzebował pomocy eksperta, zabrałem ze sobą dziewczynę.

W następnym odcinku: Zimawub w tropikach

A już dziś- Z cyklu 10 rzeczy do zrobienia w Chinach:

1)     Zasiąść w knajpie w słomianym kapeluszu i napić się dżinu z tonikiem

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s