Chińskie dziewczyny są inne od europejskich

Odkrywcze to stwierdzenie nie jest. Trudno powiedzieć, że Chinki są lepsze lub gorsze. Zdecydowanie są inne. Do ich urody trzeba się przyzwyczaić, manier i zachowania nauczyć. Kultury zrozumieć się za bardzo nie da.

Znów pojawia się temat zachowania twarzy (honoru) co zawsze pozostanie dla Chinek sprawą priorytetową. Kluczowa sprawa w kontaktach to czy dziewczyna jest tradycyjna, czy też nie. I nie oznacza to że będzie nosić tradycyjny strój qipao (旗袍, czyt. cipao), a raczej, że nie pojawi się sama w towarzystwie mężczyzny, nie usiądzie przy stole po między dwoma mężczyznami, nie napije się alkoholu i absolutnie nie zapali papierosa.

Czy chińskie dziewczyny są kontaktowe?

Są zdecydowanie ciekawskie i rozmowne, chętnie grają w gry karciane i spędzają wieczory w towarzystwie. Jeśli jednak ktoś przyjeżdża do Chin w poszukiwaniu czegoś więcej, może się nieco rozczarować. Chinki kulturowo nie są tak rozwiązłe jak ich sąsiadki z Tajlandii, czy Mongolii. Zazwyczaj spotykając się z mężczyzną zabiorą ze sobą koleżankę- przyzwoitkę, lub spotkają się całą grupą. W Chinach ciężko bowiem o prywatność poza drzwiami własnego pokoju. Umawiając się z Chinką spodziewać się można, że umawia się więc z dwoma dziewczynami na raz.

Od trzymania za ręce do pierwszego pocałunku droga długa, chyba że ma się do czynienia z nowoczesną dziewczyną z miasta. Mowa tu o dwóch biegunach: dama na jednym, lafirynda na drugim.

Bo chińskie dziewczyny to damy.

Często podróżując z tyłu motoru lub skutera wdzięcznie trzymają kolana razem siedząc bokiem. Noszą parasolki kiedy świeci słońce żeby się nie opalić przypadkiem. Podczas biesiadowania dbają o sąsiednich mężczyzn, np. płukając naczynia (zwyczaj zgodnie z którym pierwsze zaparzona zielona herbata jest zbyt mocna i służy jedynie do obmycia miseczek, pałeczek i kubeczków). Zasłaniają usta kiedy się śmieją. Z drugiej strony czasem zdarzy się, dziewczyna zaskoczy czymś szokującym dla Europejczyka, jak stwierdzeniem, że nie może pić obecnie zimnego napoju, bo właśnie zaczął się jej okres.

Co złego to nie chińskie dziewczyny.

Widziałem kiedyś blog na który hakerzy przeprowadzili atak, gdyż autor skrytykował nogi chińskich dziewczyn. Nie wychwalam ich więc z obawy przed podobnym atakiem, lecz gdyż uważam, że za sprawą jazdy na rowerach mają niezłe nogi (co prawdopodobnie się zmieni, bo wszyscy kupują skutery), dodatkowo i nie w obawie przed atakiem hakera przyznać trzeba, że mają gładką skórę, nie używają za często makijażu i fantastycznie, ale to fantastycznie się nie starzeją. Kilka razy przejechałem się wyceniając wiek swoich znajomych na dwadzieścia parę, podczas gdy były już po trzydziestce.

 

 

 

2 uwagi do wpisu “Chińskie dziewczyny są inne od europejskich

    • Nie chciałbym generalizować że te dziewczyny z miasta są bardziej rozwiązłe, ale na prowincji społeczeństwo samo pilnuje siebie i zwyczajów, natomiast dużo dziewczyn udających się do pracy w mieście czuje się zwolnione z przykazów i zakazów. Znam przypadki, gdzie dziewczyny pracują jako barmanki, czy fałszywe klientki w knajpach (mające zachęcać klientów do zabawy i kupna drogiego alkoholu), podczas gdy rodzinie mówią, że pracują jako recepcjonistki. Tradycyjna dziewczyna nie chodzi do baru, nie pije alkoholu i nie pali papierosów, a współżycie oznacza dla niej, że znalazła partnera na całe życie. Coraz częściej dziewczyny mają kilku partnerów, istnieje też tzw „próbne małżeństwo”, czyli życie na kocią łapę, ale to tylko w mieście, w wiosce jest to niepopularne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s